آخرین اخبار
 • حل و فصل دعاوی تعاونیها از...
 • مرکز داوری اتاق تعاون استان...
 • مرکز داوری اتاق تعاون استان...
 • دوازدهمین جشنواره تعاونیهای...
 • سال 1396...
 • فراخوان جایزه ملی تعالی...
 • اعزام هیات تجاری به چین در...
 • جلسه معرفی فضای تجاری عمان...
 • اعزام هیات تجاری و بازاریابی...
 • اولین نمایشگاه تخصصی فرش...
 • تابلو اعلانات
  پیوندها
  آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 5
  بازدید دیروز: 18
  بازدید ماه:5
  بازدید سال:31749
  بازدید کل:262060
  11/20 1395

   

  جلسه مشترکی با حضور عضو هیات رئیسه اتاق ایران و عمان، معاونت بین الملل اتاق تعاون ایران و نمایندگان اتاق های تعاون و اتحادیه ها به منظور معرفی فضای تجاری عمان در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،‌ علیرضا قراگوزلو معاونت بین الملل، با بیان دلایل سه گانه ای به اهمیت عمان برای سرمایه گذاری بخش تعاون پرداخت و گفت: کشور عمان به لحاظ ثبات رابطه سیاسی و دوستانه در خاورمیانه غیرآفریقایی یعنی کشورهای حوزه خلیج فارس، گزینه مناسب و پایداری است، گرچه باید اذعان داشت که به دلیل در حال توسعه بودن این کشور، اقتصاد آن مانند اقتصاد برخی کشورهای این حوزه اشباع شده نیست.

  وی ادامه داد: سومین عامل اهمیت عمان  موقعیت سوق الجیشی آن است، به گونه ای که کرانه ساحلی بسیار بلندی که به دریای عمان و سه بندر که در فواصل مختلف در آن سرمایه گذاری می شود، دارد، این کشور را به قطب مهمی تبدیل کرده است. به طوری که کشتی های جهانی در صورت بروز تنش، بدون نیاز به ورود خلیج فارس و رد شدن از تنگه هرمز، می توانند از این موقعیت بهره ببرند و این مهم عاملی شده است که عمان را در تهدیدهای ژئوپلیتیک جهانی، دروازه بازار شرق آفریقا عنوان می کنند.

   معاونت بین الملل اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه عمان از کشورهای الویت دار اتاق تعاون است،  افزود: ما هفت کشور برای اولویت های صادراتی و هفت کشور برای اولویت های جذب سرمایه و فن آوری را مدنظر داریم که در هردوی آن ها عمان مشترک است و از این نظر ما با یک سفیر تام الاختیار اهداف بخش تعاون را در عمان پیگیری می کنیم.

  وی گفت: دغدغه های تعاونگران را در جلسه امروز مطرح شد، دغدغه های مطرح شده در این جلسه را با یک الگوی علمی با عنوان همتایابی کسب و کار تبدیل به یک جدول می کنیم که در عنوان شدن هر  دغدغه،  قدم بعدی تعریف خواهد شد.  

  وی در تشریح این الگو ابراز داشت: با شناخت مشکلات تعاونگران در این خصوص، راهکار مناسب تعریف می شود به عنوان مثال، در قبال تعاونگرانی که دغدغه آنان عدم شناخت بازار مناسب در عمان است یا خواستار همتایی در آن کشور هستند که به عنوان نمونه قابلیت سرمایه گذاری در بخش مسکن ایران را داشته باشد، این دغدغه تبدیل به یک نقطه باریک و مهم شده و به نماینده ما در اتاق عمان تحویل می شود. پس از برگزاری جلساتی در این خصوص، این موضوع از دستور کار معاونت بین الملل خارج خواهد شد چراکه ورود بیش از این برای این بخش منطقی نخواهد بود که از مذاکره تا معامله را پیگیری و به نتیجه برساند.

  قراگوزلو در پایان این گفتگو خاطر نشان کرد: باید روابط دو جانبه ما باید طوری پیش رود که قابلیت دیده شدن در تعاملات تجارت بین الملل ایران را داشته باشیم.

  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

  اتاق تعاون استان گلستان

  اتاق تعاون استان گلستان

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت