آخرین اخبار
 • دوازدهمین جشنواره تعاونیهای...
 • سال 1396...
 • فراخوان جایزه ملی تعالی...
 • اعزام هیات تجاری به چین در...
 • جلسه معرفی فضای تجاری عمان...
 • اعزام هیات تجاری و بازاریابی...
 • اولین نمایشگاه تخصصی فرش...
 • نمایشگاه بین المللی گردشگری و...
 • دوره های آموزشی ویژه...
 • دومین نمایشگاه بخش تعاون با...
 • تابلو اعلانات
  پیوندها
  آمار سایت
  
  آمار بازدید
  بازدید امروز: 68
  بازدید دیروز: 245
  بازدید ماه:68
  بازدید سال:59505
  بازدید کل:144556
  08/16 1395

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی روز یکشنبه 95/8/16 در سالن اجتماعاتت اتحادیه حمل و نقل بار استان برگزار شد و مازندرانی،مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی: خواستار تداوم، تخصصی شدن و روتین تر شدن جلسات شدند و با اشاره به اینکه عدم حضور دستگاهها اجرایی در جلسات باعث گسستی میباشد بر حضور مداوم عزیزان تأکید کردند و اینکه فعالان اقتصادی از فرصت بوجود آمده استفاده کنند و پروژه ها و طرح های خود را  در راستای  اقتصاد مقاومتی  ارائه نمایند و در جلسه مصوب شده و  دولت به عنوان تسهیل کننده و روان کننده کار موضوعات را بررسی نماید. اتاق تعاون در جلسات نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان حضور یافته و مشکلات تاونی مطرح گردد و مشکلات فرااستانی از طریق پیگیری و حل گردد.اتحادیه مرزنشینان در پروژه های جهاد کشاورزی در مرز اینچه برون و کلاله در حوزه گردشگری شرکت نمایند.

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

   

  در ادامه علیرضا نوروزی رئیس اتاق تعاون گلستان ضمن خیرمقدم به حاضرین به تشریح  تعاون و اهمیت تعاونی ها در اقتصاد کشور پرداختند و خواستار تعامل بیشتر دستگاههای دولتی در این زمینه شدند.

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

  خدر دانشفر-دبیر اتاق تعاون استان: ضمن خیر مقدم و قدر دانی از هیأت رئیسه اتاق تعاون در جهت رفع مشکلات تعاونی ها و مشارکت اتاق تعاون  اعلام آمادگی کرد.

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

  عابدی- سازمان برنامه و بودجه : جلسات را فرصت خوبی شمردند و با اشاره به اینکه بخش تعاون در درآمد سرانه استان اثرگذار است  بر استفاده از ظرفیت های اتحادیه ها  در دستگاه های اجرایی و توسعه استان تاکید داشتند. و درجلسات موضوعات و مسائل و مشکلات مطرح گردد ،مباحث قانونی شفاف شود و گره های موجود مشخص  شده و در نهایت به راهکارهایی در جهت استفاده از ظرفیت های موجود و فعالتر شدن تعاونی ها برسیم و دستگاههای اجرایی را مکمل کار تعاونی ها دانسته و خواستار تلاش در جهت فعال تر شدن  جلسات و تخصصی شدن آنها در حوزه های مختلف و دعوت از ارگانهای مرتبط شدند. و به استفاده از اتحادیه مرزنشینان استان و تسهیلات بسیج سازندگی استان در جهت گسترش گردشگری، تولید دام و طیور، کرم ابریشم اشاره کردند.

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

  ناهیدی- مشکلات مطرح گردد و درخواستها و طرح ها  به کمیسیون امور زیربنایی استان  ارسال گردد و گلوگاهها  شناسایی و به کمیته مربوطه موجود ارجاع گردد.

   

   

   

  حسن زاده- سازمان صنعت، معدن و تجارت استان :به بسته حمایت از صادرات در بخش نمایشگاه  اشاره و گفت هنوز دستورالعمل ها به ما ابلاغ نشد و گفت در بخش پذیرش و اعزام و حضور در نمایشگاه حمایت هایی در نظر گرفته شده و منتظر منابع هستیم همچنین خاطر نشان کرد دوره های آموزشی تخصصی در حوزه فرش فقط مربوط به سازمان صنعت می باشد و سازمان های دیگر از جمله فنی و حرفه ای مهارت آموزی را ارائه میدهند.و در زمینه حمایت از خوشه های صادراتی اذعان داشت سازمان در کنار آنهاست و از این بخش حمایت می کند و از این نظر جزء دو استان مطرح در کشور می باشد.در خصوص تفویذ تکالیف به شهرک های صنعتی در خصوص خوشه صادراتی  و برگزاری جلسات راهبردی در شهرک های صنعتی اشاره کردند و  اینکه از آنها حمایت می شود در جهت شبکه سازی و توانمند سازی آنها.حسن زاده به تعدد دستگاههای اجرایی در بحث ارائه تسهیلات به بخش فرش از جمله بسیج سازندگی و بنیاد شهید اشاره داشتند. و خواستار تجمیع منابع شد.

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

  عادلی-عامل خوشه فرش دستباف: از حلقه واصله ایجاد شده بین ارگانها ی دولتی و بخش خصوصی ابراز خشنودی کرده و با اشاره به تعدد دستگاههای اجرایی در حوزه فرش خواستار همسو شدن دستگاههای اجرایی در ارائه خدمات به قالیبافان  از جمله برگزاری دوره های آموزشی شده و با توجه به اهمیت بانک اطلاعاتی بروز از قالیبافان خواستار ایجاد این بانک اطلاعاتی شدند. به اهمیت بیمه قالیبافان اشاره کردند و با توجه به اینکه تسهیلات در این بخش نیست،بیمه قالیبافان یک اهرم برای نگه داشتن قالیبافان و انگیزه ای برای تولیدکنندگان می باشد و خواستار پیگیری مشکل حذف بیمه آنها شدند.و همچین در حوزه صادرات خواستار حمایت از خوشه های صادراتی شدند.

   

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

  صالحیان- مدیرعامل شرکت تعاونی بهزیست گنبد: حمایت از مسکن این شرکت تعاونی که اعضاء آن افراد بی بضاعت و معلول می باشند  را خواستار شدند.

   

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

  قانعی- تعاونی انبوه سازان گنبد: با ارائه طرحهای خود ، پیشنهاد ایجاد گلخانه های بدون خاک  و حمایت سازمان جهاد کشاورزی  را خواستار شدند.

   

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

  حسینی-اتحادیه حمل  بار: خواستار دعوت از کلیه ارگانهای مرتبط  با حمل و نقل استان از جمله اداره کل غله، حمل  و نقل  و پایانه های استان جهت رفع موانع و مشکلات این اتحادیه شدند.

   

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

  نوری نیا- فانوس جنگل گلستان: مشکلات تعاونی را مطرح و خواستار رفع آنها و حمایت ارگانهای دولتی شد.

   

   

   

  اخوت- سازمان صنایع دستی: با اشاره به  پایانه صادراتی و توسعه صادرات غیرنفتی و اینکه آیین نامه ها هنوز به دست آنها نرسیده جهت اجرایی شدن طرح ها و ابلاغ به متقاضیان فعالیت در این بخش از جمله خانم خانجانی هیات مدیره اتحادیه فرش دستباف.و اینکه پایانه در کارگروه مصوب شده و باید امکان سنجی شود که در کجا موفق است.

   

   

  دومین جلسه هم اندیشی تعاونگران با دستگاههای اجرایی

   

   

  کاویانی – جانشین  و معاون برنامه ریزی و اقتصادی  سازمان جهاد کشاورزی استان: از طرح گلخانه حمایت می کنیم. و با اشاره به اینکه وام های بانک کشاورزی با بهره بیشتر از 10 درصد برای گلخانه نوجیه ندارد، و پیشنها داد بخشی از سود را از محل اعتبارات جهاد در اختیار متقاضیان قرار دهیم و یا اینکه دولت یارانه بدهد.

   

  جباری- اداره کل بهزیستی: با اشاره به 800/1 میلیارد وام قرض الحسنه پرداختی به مددجویان، قول وام کم بهره  در قالب وامهای خود اشتغالی و  وام کارفرمایی به شرط ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان را دادند.

    

  پهلوری- صندوق قرض الحسنه کارآفرینی امید: به تخصیص وام به متقاضیان از طریق منابع خود صندوق و  مبالغ تفاهم نامه مناطق محروم در قالب طرح های مشارکتی  به حمایت های مالی انجام شده در قالب  دو طرح گنبد و گمیشان به مبلغ 4 میلیارد و طرح آق قلا به مبلغ 2 میلیارد با بهره چهار و ده درصد اشاره کردند و تأکید کرد با ثبت شرکت های تعاونی از منابع طرح های مشارکتی  و روستایی استفاده شود.و آمادگی صندوق جهت پرداخت وام به طرحهای اقتصادی در چارچوب طرح های مورد تأیید صندوق را دادند.

  و منابع صندوق  را به شرح ذیل  اعلام کردند:

  صد میلیون تومان در قالب تهیه تجهیزات و ماشین آلات و سرمایه در گردش

  50 در صد وام برای طرح هایی که 4 الی 5 نفر اشتغالزایی دارند.

  100 میلیون تسهیلات برند سازی در قالب تفاهم نامه

  وام 2 الی 10 میلیون تومانی برای شرکت در نمایشگاه(نماشگاه داخلی 5 میلیون و نمایشگاه خارجی: 10 میلیون)

  80 در صد هزینه های نمایشگاه در قالب وام قرض الحسنه

  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

  اتاق تعاون استان گلستان

  اتاق تعاون استان گلستان

  google
  yahoo
  alexa
  ebook
  Baidu.com
  Wikipedia
  Blogger.com
  Windows Live
  Amazon.com
  eBay
  Bing
  Ask
  استانداری گلستان
  سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت